Výlet na Kozí farmu

V pátek 22.3.2024 jsme s dětmi navštívili Kozí farmu. Počasí nám přálo a po svačince jsme vyrazili směr Drysice. Na autobusové zastávce nás již čekala paní Zuzana Moučková - majitelka, která nás hned po příjezdu pochválila za vhodnou obuv - gumáky. Po přivítání jsme si šli projít celou její farmu. Viděli jsem nejen kozy a kůzlátka, ale i prasátka, husy, slepice a pasteveckého psa Huntera. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, např., že koza nemá horní zuby a že ne všichni kozli mají rohy. Po prohlídce farmy jsme se šli podívat do sýrárny, kde se produkty z kozího mléka vyrábí. Děti dostaly občerstvení nejen sýrové, ale i sladké a protože času moc nezbylo, museli jsme, ač neradi, kozí farmu opustit a spěchat na autobusovou zastávku, kde již čekal autobus, který nás odvezl zpátky do MŠ.