Hasiči v MŠ

Dobrý den, dobrý den, dneska máme HASIČSKÝ DEN!

To si říkaly děti v naší mateřské škole dnes dopoledne. Během mžiku se pak ve dveřích objevili čtyři statní hasiči místního dobrovolného sboru. Děti utichly a se zaujetím poslouchaly, co všechno hasič dělá. Dozvěděly se, že hasiči nejen hasí oheň, ale také pomáhají při autonehodách nebo živelných katastrofách. Popovídali jsme si i o bezpečnosti a co dělat v krizových situacích. Následně jsme se přesunuli na školní zahradu, kde si děti vyzkoušely stříkání z hadice a prohlédly si hasičské auto. V hasičském autě bylo spoustu zajímavých věcí. Svítilny, pásky, hasící přístroje a batůžek s lékárnickou výbavou. Nakonec jsme si vyzkoušeli hasičské helmy, nejen děti, ale i paní učitelky. Hasiči nám  na rozloučenou pustili majáky a sirény.

Děkujeme SDH Moravské Prusy, konkrétně Davidu Kupkovi, Jirkovi Řezníkovi, Tomáši Rudolfovi a Matěji Burešovi. Jsme rádi, že jste si na nás udělali čas. A příště zas!