Jak pejsek s kočičkou pekli sušenky

Děti ze třídy Motýlků měly tento týden také pohádkový. Paní učitelka seznámila děti s obsahem pohádky "Jak pejsek s kočičkou pekli dort" prostřednictvím četby. Děti se naučily novou písničku "O pejskovi a kočičce", pohádku si zahrály a celý týden se tomuto tématu věnovaly. Na pohádkové téma navázal páteční výlet do školského zařízení pro environmentální vzdělávání - Lipka, kde byl pro děti připravený program "Jak pejsek s kočičkou pekli sušenky". Společně se zvířecími kuchtíky se děti vydaly po stopách ingrediencí, které sami zpracovaly. S pomocí vločkovače přeměnily oves na vločky, v mlýnku namlely obilí na mouku, vyloupaly a nadrtily oříšky a slunečnicová semínka. Jako včelky nanosily nektar, ze smetany vyrobily máslo, nakrájely jablíčka a z připravených ingrediencí umíchaly těsto, tvarovaly malé bochánky na plech a výsledkem byly výborné a zdravé sušenky, na kterých si děti hned pochutnaly. Děti dostaly velkou pochvalu za svoje vědomosti, šikovnost a zručnost a dovoluji si citovat paní lektorky: "Dnešní dopoledne jsme si s dětmi z Vaší mateřské školy opravdu užily :-)."