VYNÁŠENÍ SMRTKY

Vynášení smrtky patří k našim pravidelným tradicím. Děti už se těší, jak se budou moci vystřídat v nesení smrtky v průvodu, ale nejvíce si to asi užívají u potoka, kdy mohou na smrtku házet přinesené výfuky z vajec. Vody v potoce moc nebylo, a tak se smrtka zastavila hned na prvním "splávku", ale my jsme se nedali - lépe řečeno naše statečná a obětavá paní učitelka Věrka Kandorfová, která se chopila zapůjčených hrábí a šla smrtku popostrčit, smrtka se pak sice rozpadla na 2 kusy, ale takto již za několikeré pomoci tentokrát od paní učitelky Ireny Černochové odplavala. Do potoka svými malými smrtkami ještě přispěly Simonka a Štěpánka Kubíkovy a Kamča Dostálková přihodila své létéčko (ozdobený stromeček) - my jsme se tedy posnažili ze všech sil, takže teď už jen budeme netrpělivě očekávat opravdový příchod jara :-)

Za přípravu krásné smrtky děkujeme již zmiňované paní učitelce Věrce a za zapůjčení hrábí pak paní Svobodové, která u potoka bydlí.