Stránky základní školy

Aktuality - 2021/2022

Provoz MŠ

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že mateřská škola je v běžném provozu. Děti, které přišly do kontaktu s pozitivním, se vrací s potvrzeným negativním PCR testem, nebo po ukončení karantény podle zaslaných pokynů. Děti, kterých se karanténa netýkala, se mohou vracet do školky - bez příznaků respiračního onemocnění /kašel, rýma/.

Děkujeme za pochopení

Zobrazit celý článek

Akce školy zrušeny

Z důvodů protiepidemických opatření a zhoršující se situace je zrušeno divadlo v Brně v pátek 5.11. 2021 a zároveň se ruší i další kulturní akce školy a veřejnosti (Svatomartinský průvod, vánoční besídka...).

Zobrazit celý článek

Barevný podzim

Podzim máme všichni rádi a barevný podzim si děti užívají ve třídě i na školní zahradě. Učíme se poznávat barvy, plody podzimu, malujeme, stříháme, tvoříme. Hned jak začalo padat listí, děti toho náležitě využily. Spadané listí hrabaly, třídily, sbíraly, ale nejvíce je stejně bavilo veselé dovádění v barevných hromadách listí :-).

Zobrazit celý článek

Výroba Podzimníčků

Dnes se děti ze třídy Motýlků pustily do výroby skřítka Podzimníčka. K výrobě použily dostupné přírodniny, které nám příroda nabízí. Děti při výrobě skřítka trénovaly spolupráci zrakového vnímání s manuální zručností, zlepšovaly si jemnou motoriku prostřednictvím nových nástrojů a materiálů. Práce s kladívky, hřebíčky a přírodninami je moc bavila. A protože každý skřítek má své jméno, tak i těm svým skřítkům děti vskutku originální jména vymyslely, jako např. Skřítek List, Andílek, Džejms, Honzík, Eriček, Sněžoun :-). 

Zobrazit celý článek

Soutěž "Skřítek Podzimníček"

Vážení rodiče,

chcete zabavit děti a zapojit se do naší soutěže, kde vyhrávají všichni :-) ? Zkuste vytvořit s dětmi skřítka Podzimníčka a přineste ho do školky, kde si uděláme společnou výstavu a na všechny, kdo se zapojí, čeká malá odměna :-). 

Na první, krásné a nápadité Podzimníčky se již můžete podívat ve fotogalerii. 

Zobrazit celý článek

Oznámení o uzavření provozu 29.10.2021

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že po projednání se zřizovatelem bude v pátek  29.10.2021 uzavřen provoz mateřské školy - provozní důvody.

Zobrazit celý článek

První dny v MŠ u Berušek

První dny v mateřské škole jsou za námi. Ti nejmenší dorazily do školičky statečně :-). Většina z nich první "novoty" zvládla - cizí lidé  kolem, nové prostředí, nová pravidla....a co pro ně bylo nejtěžší, celý den bez rodičů. Vše ale postupně určitě zvládneme a děti budou za chvíli ve školičce "jako doma". Co dělaly první dny se můžete podívat ve fotogalerii. 

Zobrazit celý článek

Organizace školního roku

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve středu 1. září 2021. Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve čtvrtek 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2021.

Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno v pondělí 31. ledna 2022.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

Termín

Okres nebo   obvod hl. města Prahy

7. 2. - 13. 2. 2022    

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín  

14. 2. - 20. 2. 2022  

Česká   Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál         

21. 2. - 27. 2. 2022   

Mladá   Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník                  

28. 2. - 6. 3. 2022   

Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov              

7. 3. – 13. 3. 2022    

Praha 1 až   5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná 

14. 3. - 20. 3. 2022

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek – Místek                                  

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 14. dubna 2022.

Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. června 2022.

Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července 2022 do středy 31. srpna 2022.

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022.

Zobrazit celý článek