Stránky základní školy

Aktuality - 2023/2024

Krásné prožití letních prázdnin

Krásné prožití letních prázdnin přeje kolektiv ZŠ a MŠ Moravské Prusy.

Zobrazit celý článek

Rozloučení se školním rokem

V úterý 25.6.2024 proběhlo na školní zahradě tradiční "Rozloučení se školním rokem". Začalo již v dopoledních hodinách, kdy jsme se loučili s paní učitelkou Kateřinou Tomáškovou. V odpoledním čase začalo loučení s dětmi, na kterém byli předškoláci pasováni do řad školáků, prvňáčci pasováni do řad čtenářů, rozloučili jsme se i s našimi čtvrťáky, kteří přechází do 5.ročníku ve Vyškově, dále pokračovalo loučení s paní učitelkou Kristýnou Klíčovou a aby tomu loučení nebylo konec, tak se s námi rozloučila i paní ředitelka Jitka Piňosová. Děkujeme paním učitelkám za krásný program, který s dětmi připravily a naše poděkování směřuje i k paním kuchařkám - Dajáně Bubeníkové a Lence Pavelkové, které se postaraly o výborné pohoštění. Rodičům i dětem děkujeme za krásné dárky a všem přejeme pohodové prázdniny.

Zobrazit celý článek

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání a za školní družinu pro školní rok 2024/2025

Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání a za školní družinu pro školní rok 2024/2025

Zobrazit celý článek

Tablo předškoláků

V úterý 25.6.2024 v 15.30h se budeme loučit se starým školním rokem v areálu školní zahrady a slavnostně se rozloučíme s našimi předškoláky, které budeme pasovat na školáky. Všichni jste na zahradní slavnost srdečně zváni.

Zobrazit celý článek

První pomoc v MŠ

Jako již každý rok, v měsíci červnu za námi do mateřské školy přijela paní učitelka z Gymnázia a SOŠZE ve Vyškově se svými studentkami Nelou Peškovou, Barborou Adamcovou, Adélou Indrychovou a Ellen Kudličkovou, aby dětem hravou formou vysvětlily základy první pomoci. Děti se učily, jak se zachovat při svém zranění, při zranění kamaráda, či jiné osoby, ošetřily si medvídka, vyzkoušely si resuscitaci a poskytovaly první pomoc v modelových situacích. Děti si všechny aktivity moc užily a už se těší na další návštěvu. 

Zobrazit celý článek

LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Zobrazit celý článek

MDD

Na svátek dětí jsme pozvali do naší mateřské školy paní Klímovou z divadla Kejkle. Počasí nám přálo a tak jsme slavili na školní zahradě. Netradiční soutěže, bublinkovou show a spoustu jiné zábavy si děti moc užily a na cestu domů dostaly sladkou odměnu. Děkujeme paní Šmídové, která všem dětem přinesla taky "něco na zub" :-).

Zobrazit celý článek

Výsledky zápisu do MŠ na školní rok 2024/2025

Výsledky zápisu do MŠ na škoní rok 2024/2025

Zobrazit celý článek