Stránky základní školy

Aktuality - 2022/2023

Výsledky zápisu do MŠ

Zobrazit celý článek

Jarní procházka

Víkendový úkol pro Berušky

Maminko a tatínku, vyfoť si úkoly na "Jarní procházku". Budeme rády za fotodokumentaci :-).

Zobrazit celý článek

Výlet do Pevnosti poznání

V úterý 23.5.2023 jsme se s dětmi vypravili autobusem do Olomouce, kde jsme navštívili Pevnost poznání. Po svačině jsme se rozdělili na dvě skupiny. Mladší děti šly na program "U vodníků na rybníku". Vydaly se pod hladinu rybníka prozkoumat vodníkovo království pěkně zblízka. Děti se dozvěděly to nejzajímavější ze života ryb, naučily se rozeznávat základní druhy, které se u nás vyskytují, zjistily, jak se ryby pohybují, jak dýchají...dále následoval kreativní program, kdy si děti vyrobily pohyblivou rybu.

Děti ze třídy Motýlků šly na program "Jak hustá je duha". Jak vzniká duha, má někde začátek a konec a kolik má vlastně barev? O tom všem si děti povídaly, míchaly cukerné roztoky, které následně barvily do odstínů duhy a poté si vlastní duhu vytvořily ve zkumavkách. Dále na ně čekal kreativní program. Pomocí šablony si vyrobily a ozdobily papírové brýle a vyzkoušely si, jak se rozkládá světlo. 

Počasí nám přálo, unavení, ale spokojení jsme se vrátili do mateřské školy a určitě do Pevnosti poznání ještě někdy zavítáme.

Zobrazit celý článek

Oznámení o přerušení provozu v době letních prázdnin

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy oznamuje, že po
dohodě se zřizovatelem, bude přerušen provoz MŠ

v pátek 7. 7. 2023 a v době školních prázdnin od 17. 7. 2023 do 1. 9. 2023.

Mateřská škola bude v tuto dobu uzavřena.
Provoz bude opět zahájen v pondělí 4. 9. 2023 (MŠ i ZŠ současně).

Moravské Prusy 12. 5. 2023

Mgr. Jitka Piňosová
ředitelka školy

Zobrazit celý článek

Ze života hmyzu a jiných zvířátek

Ťuky, ťuky na vrátka,

žabky, včelky, zvířátka,

vítají tu jarní paní,

mravenci se slunci klaní.

Království se odemyká,

radost všech je převeliká.

Je to dobrá zpráva,

příroda nám mává.

Zobrazit celý článek

Vyvýšené záhonky

Vážení rodiče,

za kolektiv MŠ bych chtěla touto cestou poděkovat za pomoc při realizaci vyvýšených záhonků a to:

- paní Navrátilové za dodání palet a ohrádek

- panu Zbořilovi za obroušení, natření a instalaci ohrádek na školní zahradě

- panu starostovi za dodání barev a zaměstnancům obce za přivezení hlíny, kterou poskytla obec

- ostatním děkujeme za podnětné nápady

Nyní se již z dětí mohou stát malí zahradníci a s jejich zahradnickou činností Vás budeme seznamovat průběžně prostřednictvím fotek ve fotogalerii na webových stránkách MŠ.

Zobrazit celý článek

Besídka ke Dni matek

Ve čtvrtek 11.5.2023 jsme oslavili v Kulturním domě v Moravských Prusích Den matek. Děti ze ZŠ a MŠ poděkovaly maminkám krásným vystoupením. Společně se školáky si Motýlci zazpívali a zahráli na flétnu. Děti z MŠ si připravily pro maminky výlet do džungle, kde se proměňovaly v klokany, lamy, žirafy, slony, opice, lvy, pštrosy a marabu. Na Madagaskaru jsme se byli podívat za králem lemurů Jelimánem a potom jsme se proletěli kolem světa s papouškem Kakadu. Besídku jsme si všichni moc užili a na závěr děti předaly maminkám kytičku s přáním a za svůj skvělý výkon obdržely maličkost pro radost. Jménem učitelek MŠ bychom chtěly poděkovat rodičům za milé dárky.  Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii a ve videogalerii Vás brzy bude čekat příjemné překvapení.

Zobrazit celý článek

Čarodějnický týden

Celý tento krásný čarodějnický týden jsme dnes s dětmi zakončili čarodějnickým rejem.  Jakmile se sešly všechny čarodějnice a čarodějové, vyrazili jsme na promenádu po naší škole.  Poté jsme rozhýbali naše čarodějnická těla a pořádně si zatančili. Létání na koštěti, míchání lektvarů, znalost zaklínadel a hledání havěti bylo podmínkou pro získání titulu Čaroděj/Čarodějka I. kategorie. Všechny naše děti ve zkouškách obstály na výbornou a titul získaly. GRATULUJEME.

Zobrazit celý článek