Stránky základní školy

Aktuality - 2023/2024

Volná pracovní místa

Základní škola a Mateřská škola Moravské Prusy, příspěvková organizace

přijme od 26. 8. 2024

učitelku/učitele MŠ (kvalifikace dle §6 zákona č. 563/2004 Sb.)

Úvazek: 1

Pracovní poměr: doba určitá 1 rok

Požadujeme: aktivní, kreativní přístup, příjemné vystupování, praxe výhodou

Nabízíme: rodinné prostředí malé školy, benefity FKSP

Životopis a motivační dopis zasílejte na emailovou adresu: zsprusy@seznam.cz

Kontaktní telefon: 604 199 229

Platové podmínky: se řídí zákonem 262/2006 Sb., v platném znění, a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění. Rozmezí: 31 290 – 36 130 Kč


 

učitelku/učitele 1. stupně ZŠ (kvalifikace dle §7 zákona č. 563/2004 Sb.), anglický jazyk podmínkou

Úvazek: 0,54 - 0,64 (12 až 14 h přímé ped. činnosti - případně dle dohody) + třídnictví

Pracovní poměr: doba určitá

Požadujeme: aktivní, kreativní přístup, příjemné vystupování, praxe výhodou

Nabízíme: rodinné prostředí malé školy, možnost prodloužení pracovního poměru, benefity FKSP

Životopis a motivační dopis zasílejte na emailovou adresu: zsprusy@seznam.cz

Kontaktní telefon: 604 199 229

Platové podmínky: se řídí zákonem 262/2006 Sb., v platném znění, a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění. Rozmezí: 32 820 – 42 780 Kč


 

Mgr. Jitka Piňosová, ředitelka

Zobrazit celý článek

ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY 7. 5. 2024

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy, příspěvkové organizace v souladu s §34 zákona č. 561/2004 Sb. oznamuje:

ZÁPIS

do mateřské školy pro školní rok 2024/2025

se bude konat

v úterý 7. května 2024 od 10,00 – 15,30 hodin

v prostorách MŠ

K zápisu si přineste:

  • vyplněnou žádost + evidenční list s potvrzením o zdravotní způsobilosti dítěte

  • rodný list dítěte

  • občanský průkaz rodičů nebo zákonného zástupce

Rodiče si žádost + evidenční list dítěte mohou vyzvednout v MŠ každé úterý od 9,30 do 10,00 h, případně lze stáhnout na webových stránkách msprusy.cz, v záložce ‚“pro rodiče“, “dokumenty ke stažení“. Zde jsou uvedena i kritéria pro přijímání dětí.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Bližší informace u vedoucí učitelky p. Kandorfové na tel. čísle: 792 414 939 nebo prostřednictvím emailu: msprusy@email.cz

Mgr. Jitka Piňosová, ředitelka školy

Zobrazit celý článek

Návštěva kravína v Rybníčku

V pátek 5.4.2024 jsme s dětmi přijali pozvání od paní Lucie Brázdilové na navštěvu kravína v Rybníčku, kde se nás ujala paní Michaela Szeifová - zootechnička. Díky ní jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o chovu krav, zpracování mléka a také nás provedla kravínem , kde jsme mohli vidět  krávy a telátka a ti největší odvážlivci si je mohli i pohladit.  Nakonec na děti čekalo překvapení a to - zážitková jízda traktorem, za kterou děkujeme panu Evženovi Brázdilovi. Od zaměstnanců kravína děti dostaly na cestu sladkou odměnu. Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se na další návštěvu. 

Zobrazit celý článek

Velikonoční tvoření

Tento týden jsme se s dětmi v naší mateřské škole pustili do velikonočního tvoření - děti si vyrobily zajíčky ze samotvrdnoucí hmoty, sely řeřichu, společně si nabarvily kraslice a ještě je čeká výroba jarní dekorace. Tvoření jsme si zpestřili vyprávěním o velikonočních zvycích. 

Přejeme vám příjemné prožití svátků jara.

Zobrazit celý článek

Stezka zajíčka Ušáčka

Milé děti a rodiče,

s blížícími se velikonočními svátky jsme na plot školní zahrady pro Vás umístily "Stezku zajíčka Ušáčka". Budeme moc rády, když si úkoly s dětmi projdete a pošlete nám fotky na e-mail. 

Zobrazit celý článek

Výlet na Kozí farmu

V pátek 22.3.2024 jsme s dětmi navštívili Kozí farmu. Počasí nám přálo a po svačince jsme vyrazili směr Drysice. Na autobusové zastávce nás již čekala paní Zuzana Moučková - majitelka, která nás hned po příjezdu pochválila za vhodnou obuv - gumáky. Po přivítání jsme si šli projít celou její farmu. Viděli jsem nejen kozy a kůzlátka, ale i prasátka, husy, slepice a pasteveckého psa Huntera. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, např., že koza nemá horní zuby a že ne všichni kozli mají rohy. Po prohlídce farmy jsme se šli podívat do sýrárny, kde se produkty z kozího mléka vyrábí. Děti dostaly občerstvení nejen sýrové, ale i sladké a protože času moc nezbylo, museli jsme, ač neradi, kozí farmu opustit a spěchat na autobusovou zastávku, kde již čekal autobus, který nás odvezl zpátky do MŠ.

Zobrazit celý článek

Mediální týden v MŠ

Během našeho mediálního týdne si děti mohly vyzkoušet, jaké to je, být před kamerou, tvořit reportáž nebo mluvit do mikrofonu. Zahrály si na moderátory, reportéry, zpěváky, tanečníky, kamaremany, kapelu a také si vyzkoušely focení mobilním telefonem. Z našeho týdne plného natáčení vzniklo i video televizních novin a dalších pořadů, na které se můžete podívat. 

Zobrazit celý článek

Vynášení smrtky

„Neseme Morenu na vrchu červenú, na spodku zelenú, pěknú, pěknú, pěkně přistrojenú.“

V pátek průvod dětí naší školičky, doprovázený maminkami s kočárky, podle starých obyčejů vynesl zimu ze vsi a přivítal jaro.

Nejkrásnější období roku může začít :-).

Zobrazit celý článek