Stránky základní školy

Aktuality - 2023/2024

První pomoc v MŠ

Jako již každý rok, v měsíci červnu za námi do mateřské školy přijela paní učitelka z Gymnázia a SOŠZE ve Vyškově se svými studentkami Nelou Peškovou, Barborou Adamcovou, Adélou Indrychovou a Ellen Kudličkovou, aby dětem hravou formou vysvětlily základy první pomoci. Děti se učily, jak se zachovat při svém zranění, při zranění kamaráda, či jiné osoby, ošetřily si medvídka, vyzkoušely si resuscitaci a poskytovaly první pomoc v modelových situacích. Děti si všechny aktivity moc užily a už se těší na další návštěvu. 

Zobrazit celý článek

LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Zobrazit celý článek

MDD

Na svátek dětí jsme pozvali do naší mateřské školy paní Klímovou z divadla Kejkle. Počasí nám přálo a tak jsme slavili na školní zahradě. Netradiční soutěže, bublinkovou show a spoustu jiné zábavy si děti moc užily a na cestu domů dostaly sladkou odměnu. Děkujeme paní Šmídové, která všem dětem přinesla taky "něco na zub" :-).

Zobrazit celý článek

Výsledky zápisu do MŠ na školní rok 2024/2025

Výsledky zápisu do MŠ na škoní rok 2024/2025

Zobrazit celý článek

Vystoupení pro seniory

V sobotu 25.5.2024 proběhlo v Kulturním domě v Moravských Prusích posezení pro seniory, na kterém vystoupily i děti z naší mateřské školy. Všem rodičům, kteří přivedli své děti na vystoupení moc děkujeme.                       

Zobrazit celý článek

Výlet do Ekofarmy Jalový dvůr

Ve středu 22.5.2024 jsme se vydali na výlet za zvířátky do Ekofarmy Jalový dvůr, která nabízí kromě překrásného prostředí zasazeného do údolí třech strání, také blízký kontakt se zvířaty. Po příjezdu se děti nasvačily a poté jsme se vydali na prohlídku celé farmy. Která zvířátka jsme viděli? Zeptejte se dětí, ony Vám to určitě s chutí poví :-).  Ekofarma je krásné pohádkové místo s pastvinami s koňmi, ovcemi i oslíky. Kousek od farmy je rybník, který jsme mohli vidět z kočáru, na kterém jsme se projeli. Děti si také mohly vyzkoušet jízdu na koníkovi. Na závěr každého výletu nesmí chybět sladká tečka :-) a hurá do autobusu, který nás zavezl zpět do školky, kde na nás již čekaly paní kuchařky s výborným obědem. Počasí nám přálo a jak si děti výlet užily, se můžete podívat ve fotogalerii. 

Zobrazit celý článek

Oznámení o přerušení provozu v době letních prázdnin

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy oznamuje, že po dohodě se zřizovatelem, bude

přerušen provoz MŠ od 15. 7. do 31. 8. 2024.

Mateřská škola bude v tuto dobu uzavřena.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 2. 9. 2024.

Platba za červenec bude ponížena na 200,- Kč, za srpen 0,-Kč.

Moravské Prusy 10. 5. 2024

Mgr. Jitka Piňosová

ředitelka školy

Zobrazit celý článek

Besídka ke Dni matek

Ve čtvrtek 9.5.2024 proběhla již tradičně v Kulturním domě v Moravských Prusích, besídka ke Dni matek. Jaké barvy má duha? Přesně takové, v jaké se proměnily naše děti - červenou, zelenou, žlutou, fialovou, modrou a oranžovou. Besídku jsme zahájili tancem s duhovými deštníky, poté předškoláci zahráli na flétnu a následovalo pásmo písní, říkadel i tanečků v duchu proměnlivého počasí. Chvíli svítilo slunce, potom zafoukal vítr, přišla bouře a nakonec vyšla nádherná duha. Na závěr jsme společně se školáky zazpívali a zatancovali píseň Děti ráje. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak si děti besídku užily :-). 

Zobrazit celý článek