Stránky základní školy

Aktuality - 2022/2023

Karneval

Na pondělní ráno 6.2.2023 se všechny děti moc těšily, protože na ně čekal karneval v naší mateřské škole. Nejdříve děti předvedly své kostýmy v průvodu masek po celé škole a poté jsme se přemístili do kulturního domu, kde děti tančily, soutěžily, mlsaly :-) a čekalo na ně i focení ve fotokoutku. Všichni jsme si to pořádně užili a rodičům děkujeme za spolupráci -  přípravu masek pro děti.

Zobrazit celý článek

Rytířská zbroj

Rytířská zbroj neodmyslitelně patří k době středověku a rytířským turnajům. Děti v naší mateřské škole měly "Královský týden", kdy si hrály na rytíře a princezny a díky manželům Štěrbovým měly možnost si rytířskou zbroj i vyzkoušet.  Tímto jim moc děkujeme za zapůjčení. 

Zobrazit celý článek

Pohádka "O ztracené rukavičce"

Dnes si děti ze třídy Berušek zahrály pohádku o dědečkovi, který šel s pejskem do lesa na procházku a cestou ztratil rukavičku. Do ní se nastěhovala zvířátka, která šla kolem. Děti se střídaly v rolích herců i diváků a všechny si zasloužily velkou pochvalu.

Zobrazit celý článek

Návštěva knihovny

V úterý 24.1.2023 navštívily děti ze třídy Berušek a Motýlků knihovnu, kde nás mile přivítala knihovnice paní Monika Lauterbachová. Děti se seznámily s prostředím knihovny, s jejím chodem a s umístěním knih. Paní knihovnice povídala dětem o knížkách a hlavně je zaujala čteným příběhem o veverce, které potom děti hledaly po celé knihovně oříšky na zimu a nosily je do dutiny stromu. Na závěr si vykreslily obrázek oříšku, který si mohly odnést domů.    

Zobrazit celý článek

Zima už je zase tady

Zima je, zima je, každý se raduje - hlavně děti :-). Jak si děti užívaly sněhovou nadílku se můžete podívat ve fotogalerii. 

Zobrazit celý článek

Královský týden

Vesele je ve školce, byl tu krásný bál.

Pozvali jsme prince, přišel k nám i král.

Králové a královny, tancovali polku,

všichni byli šikovní,

musíme pochválit každého kluka i holku.

Zobrazit celý článek

"Hodina řemesel"

Ve středu 11.1.2023 jsme byli s dětmi ze třídy Motýlků na výukovém programu polytechnické výchovy "Hodina řemesel" na SOŠ a SOU ve Vyškově. Děti se staly malými řemeslníky a pod dohledem mistrů v oboru vrtaly, řezaly, pilovaly a brousily. Dopoledne si moc užily a už teď se těší na další návštěvu.  

Zobrazit celý článek

Návštěva dětí v místním kostele

Ve čtvrtek 5.1.2022 jsme dostali pozvání od paní ředitelky z MŠ ve Vážanech, Jarmily Voščekové, na prohlídku kostela v Moravských Prusích. Kostel jsme si prohlédli,  zazpívali jsme koledy za doprovodu varhan a děti nejvíce zaujal betlém, u kterého si připomněly svátek Tří králů.

Zobrazit celý článek