Stránky základní školy

Aktuality - 2023/2024

Vánoční přání

Krásné prožití vánočních svátků
a vše nejlepší do nového roku 2024
přejí žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Moravské Prusy.

Zobrazit celý článek

Ježíšek v MŠ

V pátek 15.12.2023 na děti v naší mateřské škole čekalo překvapení - do školky přišel Ježíšek, který dětem nadělil spostu dárků.  Děti se mohly radovat ze stavebnic, domečku pro panenky, policejních motorek, panenek, autíček, robotů a spoustu dalších hraček, na které se můžete podívat ve fotogalerii.  Velké poděkování patří manželům Kachlíkovým za 2 maxi puzzle a panu Botkovi, který vyrobil pro všechny děti na 3D tiskárně krásné, barevné, pohyblivé ještěrky. 

Zobrazit celý článek

Vánoční besídka

"Já tajné přání mám, když hvězda zhasíná, ať nikdo není sám, když právě začíná ...a to, čas vánoční.... touto krásnou písničkou jsme zahájili naši vánoční besídku, která byla plná písniček, pohádek a tanečků. Přestože jsme na začátku pociťovali lehkou nervozitu, aby se nám vše podařilo podle našich představ, nakonec to dopadlo výborně. Děti byly moc šikovné, besídku si užily a rodiče byli na své děti právem hrdí a věříme, že jste s námi prožili příjemné předvánoční odpoledne. Do nového roku 2024 Vám přejeme spoustu krásných zážitků s dětmi a brzy na viděnou při některém z dalších setkání.  

Zobrazit celý článek

Návštěva Mikuláše, čerta a anděla

V úterý 5.12. 2023 navštívila naši mateřskou školu vzácná návštěva v podobě Mikuláše, čerta a anděla. Jako každý rok je zajímalo, zda byly děti hodné a jestlipak také někdo zlobil. Vše měli napsané ve své "Knize dobrých skutků a samozřejmě i hříchů" a nic jim neuniklo. V Beruškách to měl čert jednoduché, děti byly moc statečné a vůbec neplakaly, zato do Motýlků musela přijít posila z pekla a dalo nám hodně práce čerta přemluvit, aby nám některé děti v Motýlkách nechal. Nakonec vše dobře dopadlo, děti řekly připravenou básničku a od anděla dostaly  balíčky s dobrotami.  Poté jsme se se svatou trojicí rozloučily a Mikuláš jim slíbil, že se za rok přijdou na děti opět podívat. 

Zobrazit celý článek

Pečení perníků

Ve školce pekl jsem dneska, 

voňavé vánoční perníčky.

Od medového těsta, 

upatlaný jsem celičký.

Zobrazit celý článek

Vánoční besídka

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na vánoční besídku
dětí mateřské školy, která se uskuteční

v pondělí 11.12.2023 v 15,30 hodin v kulturním domě.

Těšíme se na Vás
děti a kolektiv MŠ

Zobrazit celý článek

Hodina řemesel

Ve středu 29.11.2023 děti ze třídy Motýlků navštívily Střední školu polytechnickou ve Vyškově. Zaměstnanci školy se studenty měli pro děti připravený program Hodina řemesel. Děti si vyzkoušely řemesla jako např. truhlář, zedník, kameník, zámečník, elektrikář a mohly se podívat i do opravdové dílny, kde se studenti učí svému řemeslu. 

Zobrazit celý článek

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU Z DŮVODU STÁVKY

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU Z DŮVODU STÁVKY


 

Oznamujeme Vám,

že z důvodu zapojení naší organizace do výstražné stávky, která se koná


 


 

v pondělí dne 27. 11. 2023


 


 

dojde k jednodennímu přerušení provozu:


 

ZÁKLADNÍ ŠKOLY,

MATEŘSKÉ ŠKOLY, ŠKOLNÍ DRUŽINY I ŠKOLNÍ JÍDELNY.

Zobrazit celý článek