Stránky základní školy

Aktuality - 2023/2024

Povolání

Týden plný povolání děti zahájily hrou na pizzaře. Připravovaly pizzu dle vlastní fantazie, na lopatě ji dávaly do pece a poté "ochutnávaly" :-).

Děti ze třídy Motýlků si hrály na pošťáky. Vyrobily si vlastní pohlednici, kterou si samy odnesly na poštu a budou ji očekávat ve svých poštovních schránkách.  

Berušky si vyzkoušely práci cukráře. Na malém dortíku z piškotů a marmelády, který si vyrobily, si mohly hned pochutnat.  Po svačince nám paní kuchařka přinesla těsto na koláče /moc děkujeme/ a děti si zahrály na pekaře - pohrály si s těstem, vytvarovaly koláče, které si potřely marmeládou a se svými výrobky se přišly podělit s kamarády ze třídy Motýlků. 

Jaké další aktivity jsme pro děti připravily, se můžete podívat ve fotogalerii. 

Zobrazit celý článek

Karneval v MŠ

V úterý 20.2.2024 probíhalo již od rána v naší mateřské škole karnevalové veselí. Děti se oblékly do kostýmů, které jim připravily maminky a předvedly své krásné masky promenádou po škole. Poté jsme se přemístily do Kulturního domu v Moravských Prusích, kde již na nás čekala karnevalová výzdoba, za kterou děkujeme pořadatelům maškarního plesu - SDH. Pro děti jsme připravily soutěže, hry, tancovalo se a všechny děti si karnevalové dopoledne užily, odnesly si dárečky a diplom za krásnou masku.

Zobrazit celý článek

Z pohádky do pohádky

Kouzlenými vrátky, šli jsme s dětmi do pohádky. Pomocí kouzelného mlýnku a říkadla - Kouzelný mlýnku, vyčaruj pohádku, každý den jednu, od pondělí do pátku, si děti každý den vyčarují jednu pohádku. Našim cílem je přiblížit dětem pohádky nejen moderní, ale i klasické. Dnes si děti vyčarovaly pohádku "O Koblížkovi". Nejdříve si pohádku poslechly, poté si zazpívaly, udělaly pár úkolů a na závěr čekalo na děti divadelní představení. Na konci pohádky dědeček s babičkou upekli nové koblížky a o ty se s dětmi rozdělili :-).

Zobrazit celý článek

Cestou necestou, polem nepolem.....

Dnes jsme s dětmi byli na procházce kolem rybníka a abychom se dostali zpět do mateřské školy, museli jsme absolvovat přechod přes lávku. Všechny děti tuhle výzvu zvládly znamenitě.

Zobrazit celý článek

Pohádková stezka

Milí rodiče, milé děti, žáci,

na plotě školy je pro Vás přichystána "Pohádková stezka". Na luštění si nezapomeňte vzít tužku a papír. Vznikne vám tajenka, tu podepište svým jménem a vhoďte do zelené nádoby na konci stezky. Na všechny šikovné luštitele čeká malá odměna. U luštění se můžete i vyfotit a fotografie zaslat na náš email: msprusy@email.cz. 

Hodně zdaru při luštění a hlavně spoustu zábavy přeji paní učitelky z MŠ.    

Zobrazit celý článek

Divadlo Kejkle

Dnes 12.1.2024 k nám do mateřské školy přijela paní Klímová z divadla Kejkle s pohádkou "O kůzlátkách", starostlivé mamince a hloupém vlkovi, který se pro svoji " večeři" stane strýčkem, pirátem a nakonec uklízečkou, ale i tentokrát jej kůzlátka prokouknou a všechno dobře dopadne.

Zobrazit celý článek

Hokejové dopoledne v Motýlkách

Dnes se ve třídě Motýlků,  v rámci týdne zimních sportů, uskutečnily hokejové zápasy. Derby se zúčastnilo šest dvoučlenných družstev a výsledky byly dechberoucí. Všem účastníkům gratulujeme ke skvělému výkonu a k zářivým výsledkům. Z proher si nic neděláme, byla to zábava. 

Zobrazit celý článek

Návštěva kostela sv.Jiří

V pátek 5.1.2024 jsme přijali pozvání od p. ředitelky z MŠ ve Vážanech, Jarmily Voščekové do kostela svatého Jiří v Moravských Prusích, kde jsme si mohli prohlédnout krásný betlém, připomenuli jsme si symboliku Tří králů, zazpívali koledy za doprovodu varhan, největší odvážlivci se mohli za doprovodu paní učitelky podívat na kůr a na cestu z kostela dostaly děti od p.ředitelky perníkovou hvězdičku.

Zobrazit celý článek