Stránky základní školy

Aktuality - 2020/2021

Důležité oznámení

Z vážných provozních důvodů, po dohodě se zřizovatelem, bude v pondělí 16. 11. 2020 uzavřena Mateřská škola. Provoz bude opět zahájen ve středu 18. 11. 2020 (úterý 17. 11. 2020 je Státní svátek).

V Moravských Prusích dne 12. 11. 2020               

                                                                                          Mgr. Jitka Piňosová

                                                                              ředitelka                                                                             

Zobrazit celý článek

Svatomartinská výzva

Milé děti, Vážení rodiče a další příznivci školy, dne 11. 11. by se za normálních okolností konal svatomartinský lampionový průvod s bílým koněm. Letos je ale všechno jinak. Pojďme společně porazit COVID veselou myslí a činností, která nás bude bavit.

Vyzýváme všechny nadšené výtvarníky, sportovce, hudebníky či literáty, malé, velké, děti, dospělé, ze školy i mimo ni: POJĎME SE BAVIT!

Zobrazit celý článek

Poděkování

Slovo poděkování vypadá velmi obyčejně, ale v současné extrémní době nabývá úplně jiný rozměr.

Zobrazit celý článek

Důležitá informace

Vážení rodiče,

Rozhodnutím vlády ČR dochází od středy 14. 10. 2020 k uzavření základních škol v celé ČR, a to až do 1. 11. 2020. Do školy by se mělo nastoupit v pondělí 2. 11.2020.

Mateřské školy zůstávají v provozu.

Všichni žáci zahajují od zítřka 14. 11. 2020 distanční výuku, která je povinná. V případě neúčasti na výuce je potřeba omlouvat žáky stejně, jako kdyby chodili do školy. Výuka bude probíhat na platformě meet.jit.si, kterou jsme už všichni vyzkoušeli. Komunikace s rodiči, rozvrh a časy, bude i prostřednictvím emailů, či jiným způsobem, dohodnutým s třídními učitelkami. Sledujte webové stránky a v případě potřeby se obraťte na tř. učitelku, či ředitelku školy.

Dále budou hromadně odhlášeny na tuto dobu obědy. Žáci mají nárok na školní oběd za stejnou cenu, jako při běžném vyučování, ale je nutné ho odebrat do nosičů u dveří školy a oběd si v tomto případě nahlásit předem.

V době od 26. 10.2020 do 1. 11. 2020 jsou pro základní školu podzimní prázdniny – výuka v tuto dobu neprobíhá ani distančně.

Mateřská škola zůstává v běžném provozu, přesto si dovoluji požádat rodiče, kteří mají možnost mít děti doma, aby takto učinili. Situace je více než vážná a dostupná zdravotní péče i životy blízkých jsou nyní na prvním místě. Čím méně lidí bude šířit nákazu, tím dříve se vše znovu vrátí do normálu. Navíc hrozí i personální problém, kdy by mohlo, při výskytu nákazy, dojít i k uzavření MŠ.

Zobrazit celý článek

Jablíčkování

Jako každý rok, tak i letos nastal podzimní čas a s tím i tradiční "jablíčkování". Letos jsme si ho nemohli užít společně s rodiči, tak jsme se rozhodli, že si děti upečou jablečný štrúdl ve školce. Děti pomáhaly strouhat jablíčka, plnit těsto, cukrovat, balit....Za chvíli se linula z kuchyně vůně po celé škole a děti se nemohly dočkat, až štrúdl vychladne a budou moci ochutnat :-). 

Zobrazit celý článek

Stromy všemi smysly

Ve středu 30.9.2020 zažily děti velmi zajímavé dopoledne díky interaktivnímu výchovně-vzdělávacímu programu "Stromy všemi smysly". Děti se seznámily s funkcemi stromu a s tím, proč jsou stromy pro člověka důležité.  Cílem bylo upevnit vztah k přírodě prostřednictvím smyslového prožitku a zároveň se naučit poznávat základní druhy dřevin. Děti vnímaly dřeviny všemi svými smysly : očima pozorovaly představené dřeviny, hmatem porovnávaly rozmanitost povrchů dřevin i listů, sluchem vnímaly rozdílnost zvuků listů, čichem (pomocí esenciálních olejů) rozpoznávaly jednotlivé dřeviny i rostliny, které můžeme najít v blízkosti lesa. Chuťové buňky si otestovaly typickými podzimními plody. Dětem se program moc líbil. Většina se se zájmem zapojila.

Zobrazit celý článek

První dny v MŠ u Berušek

První dny ve školce jsou za námi. A jak probíhaly? Můžete se podívat na fotografiích :-).  Každé dítě potřebuje jiný přístup, někdo chce pomazlit, jiný zase jen tak pozoruje, někdo se potřebuje vyplakat, ale věříme, že všechny děti si brzy zvyknou na prostředí školky a budou za kamarády a paní učitelkami chodit s úsměvem :-). 

Zobrazit celý článek