Stránky základní školy

Aktuality - 2020/2021

Uzavření školy

Základní škola Moravské Prusy, okres Vyškov, příspěvková organizace

Moravské Prusy 175, 682 01 Vyškov

tel: 517 361 116, e-mail: zsprusy@seznam.cz

Vážení rodiče,

rozhodnutím vlády ČR (ze dne 26. 2. 2021) dochází od pondělí 1. 3. 2021 k uzavření základních škol a mateřských škol v celé ČR, prozatím na 3 týdny, pravděpodobně tedy do 21. 3. 2021.

Uzavřeno je i školní stravování.

Všichni žáci zahajují od pondělí 1. 3. 2021 distanční výuku, která je povinná. V případě neúčasti na výuce je potřeba omlouvat žáky stejně, jako kdyby chodili do školy. Výuka bude probíhat na platformě Teams, kterou jsme už všichni vyzkoušeli. Komunikace s rodiči, rozvrh a časy, bude fungovat i prostřednictvím emailů, či jiným způsobem, dohodnutým s třídními učitelkami. Sledujte webové stránky a v případě potřeby se obraťte na tř. učitelku, či ředitelku školy.

Mateřská škola bude poskytovat podporu zejména dětem v předškolním věku způsobem dohodnutým s rodiči.

V Moravských Prusích dne 27. 2. 2021                                                                                                                                 Mgr. Jitka Piňosová

                                                                                                                                                                                                   ředitelka školy

Zobrazit celý článek

Karneval v MŠ

Ve čtvrtek 18.2.2021 se v naší školce konal karneval. Děti i paní učitelky se proměnily v pohádkové bytosti a mohlo začít karnevalové veselí :-). Po svačince se děti sešly ve třídě Motýlků a karneval začal tradičně promenádou. Poté následoval program pro děti. Děti si společně zatancovaly v rytmu dětských písniček, zazpívaly si a zasoutěžily a celé dopoledne si moc užily. 
Zobrazit celý článek

Provoz mateřské a základní školy

Vážení rodiče,

z nařízení vlády zahajuje provoz v pondělí 4. 1. 2021 mateřská škola v běžném režimu a základní škola v následující podobě:

od pondělí 4. 1. 2021 se vrací k prezenční výuce žáci 1., 2. a 3. ročníku, protože malotřídní školy mohou ve spojených ročnících otevřít celou třídu i s vyšším ročníkem. 4. ročník zůstává na distanční výuce až do odvolání.

Zobrazit celý článek

PF 2021

Krásné prožití vánočních svátků
a vše nejlepší do nového roku 2021.

Zobrazit celý článek

Změna provozu MŠ

POZOR ZMĚNA V PROVOZU MŠ

Z důvodu nepřítomnosti dětí v MŠ v pondělí 21.12. 2020 bude provoz v úterý 22.12. 2020 zrušen.

Zobrazit celý článek

Vánoční přání pro Charitu Vyškov

Společně s dětmi jsme se letos rozhodli potěšit babičky a dědečky z odlehčovací služby v Charitě Vyškov. Děti ze třídy Motýlků nakreslily krásné obrázky s přáním od srdíčka :-), na které se můžete podívat ve fotogalerii a děti ze třídy Berušek jim vyrobily vánoční dárečky. Společně jsme babičkám a dědečkům ještě natočili krátký vánoční pozdrav, který jim zprostředkovala vrchní sestra Andrea Zorková, a dle jejích slov: cituji "...i slzička ukápla dojetím...". Děkujeme také za pomoc paní Jičínské a paní Kabele, které přinesly dárečky, co vyrobily doma se svými dětmi. Velmi nás těší, že jsme udělali radost někomu, kdo to v téhle době nemá vůbec jednoduché a společně jsme si vzájemně zpříjemnili předvánoční čas.
Zobrazit celý článek

Ježíšek v MŠ

Kouzelné dopoledne u stromečku si dnes užily děti z naší mateřské školy. Po zazvonění zvonečku se všichni šli podívat, jestli nás navštívil Ježíšek. Pod stromečkem děti našly spoustu nových hraček, ze kterých měly velkou radost. 

Zobrazit celý článek

Provoz školy

Z důvodu nařízení vlády bude provoz základní školy ukončen v pátek 18.12. 2020.

Vánoční prázdniny začínají 21.12. 2020 a trvají do 3. 1. 2021.

Výuka bude zahájena v pondělí 4.1. 2021 (nebude-li do té doby jiné platné nařízení vlády).

____________________________________________________________________________

Mateřská škola přeruší provoz od středy 23.12. 2020

a zahájen bude znovu společně se ZŠ v pondělí 4.1. 2021.

Zobrazit celý článek