Stránky základní školy

Aktuality - 2020/2021

PF 2021

Krásné prožití vánočních svátků
a vše nejlepší do nového roku 2021.

Zobrazit celý článek

Změna provozu MŠ

POZOR ZMĚNA V PROVOZU MŠ

Z důvodu nepřítomnosti dětí v MŠ v pondělí 21.12. 2020 bude provoz v úterý 22.12. 2020 zrušen.

Zobrazit celý článek

Vánoční přání pro Charitu Vyškov

Společně s dětmi jsme se letos rozhodli potěšit babičky a dědečky z odlehčovací služby v Charitě Vyškov. Děti ze třídy Motýlků nakreslily krásné obrázky s přáním od srdíčka :-), na které se můžete podívat ve fotogalerii a děti ze třídy Berušek jim vyrobily vánoční dárečky. Společně jsme babičkám a dědečkům ještě natočili krátký vánoční pozdrav, který jim zprostředkovala vrchní sestra Andrea Zorková, a dle jejích slov: cituji "...i slzička ukápla dojetím...". Děkujeme také za pomoc paní Jičínské a paní Kabele, které přinesly dárečky, co vyrobily doma se svými dětmi. Velmi nás těší, že jsme udělali radost někomu, kdo to v téhle době nemá vůbec jednoduché a společně jsme si vzájemně zpříjemnili předvánoční čas.
Zobrazit celý článek

Ježíšek v MŠ

Kouzelné dopoledne u stromečku si dnes užily děti z naší mateřské školy. Po zazvonění zvonečku se všichni šli podívat, jestli nás navštívil Ježíšek. Pod stromečkem děti našly spoustu nových hraček, ze kterých měly velkou radost. 

Zobrazit celý článek

Provoz školy

Z důvodu nařízení vlády bude provoz základní školy ukončen v pátek 18.12. 2020.

Vánoční prázdniny začínají 21.12. 2020 a trvají do 3. 1. 2021.

Výuka bude zahájena v pondělí 4.1. 2021 (nebude-li do té doby jiné platné nařízení vlády).

____________________________________________________________________________

Mateřská škola přeruší provoz od středy 23.12. 2020

a zahájen bude znovu společně se ZŠ v pondělí 4.1. 2021.

Zobrazit celý článek

Odměňování – Svatomartinská výzva

V termínu od 11. 11. - 22. 11. 2020 byla vyhlášena Svatomartinská výzva, která nás měla probudit k aktivitě v dlouhé době uzavření škol a smutné nálady. Měla nahradit kulturní akci spojovanou s průvodem na sv. Martina. V nabídce výzev byly různé aktivity  a každý si mohl vybrat.

Náročné organizační záležitosti spojené se zahájením prezenční výuky pozdržely vyhodnocení této výzvy. Nicméně ve čtvrtek 3. 12. se konečně podařilo vše připravit ke spokojenosti všech a všichni účastníci Svatomartinské výzvy mohli být oceněni i odměněni. Celkově se do této výzvy zapojilo 16 žáků ze ZŠ a 14 dětí a rodičů z MŠ. Z první třídy to bylo 8 žáků (L. Pavelková, Š. Jarmar, E. Kyprová, L. Gašparová, V. Vítek, S. Gottvaldová, V. Hudec, V. Černý), druhý ročník neměl žádného účastníka, ze třetího ročníku se zapojila jen J. Palíšková a ze čtvrtého ročníku 6 žáků (S. Kubíková, Š. Palíšek, N. Solomonjan, E. Šafář, H. Wagner, J. Hudec).

Ve škole se objevily nejen lampionky, světýlka všeho druhu, ale také plno výrobků a obrázků s motivem sv. Martina a počátku zimy. Zastoupeny byly všechny výzvy, tedy i básničky, sport, videonahrávky, ale také dobrý skutek – upečené dobroty pro zdravotníky do nemocnice. Některé děti se zapojily do více výzev. Nejaktivnější byla L. Pavelková, která se zapojila do čtyř výzev. Dále také J. Hudec, Š. Jarmar a E. Kyprová, kteří splnili tři výzvy.

Všechny děti, ze školy i školky, byly oceněny potleskem, obdivem, poděkováním, ale také slíbenou odměnou. Odměnu zajistily naše paní kuchařky, které napekly a nazdobily spoustu podkov. Ty potom paní učitelky předaly dětem podle počtu splněných výzev. Zároveň si mohl každý ještě vybrat odměnu podle přání z koše drobných dárků. Největší symbolický dárek ale v tento den přijel opravdu na bílém koni, a to byla první sněhová nadílka této zimy. Zdá se, že se nám ji výzvou opravdu podařilo přivolat. A ještě navíc jsme si zpříjemnili náročnou listopadovou dobu.

Děkujeme všem zúčastněným dětem a jejich rodičům, kteří je podpořili v pozitivních činnostech a také pomohli při tvoření. Díky patří i zaměstnancům kuchyně za připravené odměny, paní učitelce Mamiňákové, která vše zajišťovala, zapisovala a dávala dohromady, a také paním učitelkám v MŠ, které se i samy zapojily a pomohly s výzdobou. Myslím, že jsme se všichni obohatili o pěkné zážitky.

Fotky najdete na webových stránkách po přihlášení.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Mgr. Jitka Piňosová

                                                                     ředitelka

Zobrazit celý článek

Čertíci, čertíci, už byli v naší vesnici...

V pátek 4.12.2020 už od rána v naší školce panovalo velké napětí.  Děti čekaly příchod Mikuláše a jeho pomocníků. Mikuláš měl jako každý rok, přichystanou "Knihu hříchů, ale samozřejmě i dobrých skutků" :-). U některých dětí se to neobešlo bez slziček, ale nakonec to všichni zvládly a dostaly nadílku.  
Zobrazit celý článek

Čertíci, čertíci, za chvíli budou v naší vesnici...

Čertíci, čertíci, za chvíli budou v naší vesnici...

Zobrazit celý článek