Stránky základní školy

Aktuality - 2020/2021

Plotové překvapení

Přišlo jaro, zvířátka a příroda se probírají ze zimního spánku. Když nemůžeme do školky, tak aspoň co nejblíž školce :-). Pokud vyrazíte na procházku a budete mít cestu kolem, podívejte se s dětmi na plot školní zahrady. Pro děti jsme připravily pár hádanek a budeme přidávat další. Pokud vás - rodiče a děti napadne, jak si ozdobit plot školní zahrady, můžete se kdykoliv připojit a výrobek na plot připevnit, či nám zanechat vzkaz :-). Děkujeme a těšíme se :-).

Zobrazit celý článek

Plotové překvapení

Vážení rodiče a milé děti, připravily jsme pro Vás překvapení a umístily jsme ho na plot školní zahrady. Jestli chcete vidět, co jsme pro Vás připravily, udělejte si procházku ke školce a budeme rádi, když nám pošlete nějakou fotku :-). Vaše paní učitelky
Zobrazit celý článek

Zápis do 1. ročníku

OZNÁMENÍ

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy, příspěvkové organizace podle §46 a v souladu s §36 odst. 4 zák. č. 561 / 2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání

oznamuje:

Zápis do 1. ročníku

Základní školy a Mateřské školy Moravské Prusy, příspěvkové organizace

se uskuteční

od 8. - 22. dubna 2021
 

Na základě opatření MŠMT, vydaného v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19, bude zápis probíhat
bez osobní přítomnosti dětí.

Zobrazit celý článek

Stravování

Vážení rodiče,

vzhledem k malému počtu zájemců (3 rodiče) o školní obědy

nebude od pondělí 8. 3. 2021 školní jídelna v provozu.

Zobrazit celý článek

Školní stravování

Vážení rodiče,

děti ze ZŠ i MŠ mají možnost odebírat do jídlonosičů svůj oběd (za cenu jako ve škole). Zatím zjišťujeme předběžný zájem.

Pokud byste měli o školní obědy dítěte zájem, dejte prosím obratem vědět svým třídním učitelkám ve škole i školce.

Podle počtu přihlášených zájemců bude rozhodnuto, jestli bude od pondělí 8. března 2021 školní stravování v provozu.

Zobrazit celý článek

Uzavření školy

Základní škola Moravské Prusy, okres Vyškov, příspěvková organizace

Moravské Prusy 175, 682 01 Vyškov

tel: 517 361 116, e-mail: zsprusy@seznam.cz

Vážení rodiče,

rozhodnutím vlády ČR (ze dne 26. 2. 2021) dochází od pondělí 1. 3. 2021 k uzavření základních škol a mateřských škol v celé ČR, prozatím na 3 týdny, pravděpodobně tedy do 21. 3. 2021.

Uzavřeno je i školní stravování.

Všichni žáci zahajují od pondělí 1. 3. 2021 distanční výuku, která je povinná. V případě neúčasti na výuce je potřeba omlouvat žáky stejně, jako kdyby chodili do školy. Výuka bude probíhat na platformě Teams, kterou jsme už všichni vyzkoušeli. Komunikace s rodiči, rozvrh a časy, bude fungovat i prostřednictvím emailů, či jiným způsobem, dohodnutým s třídními učitelkami. Sledujte webové stránky a v případě potřeby se obraťte na tř. učitelku, či ředitelku školy.

Mateřská škola bude poskytovat podporu zejména dětem v předškolním věku způsobem dohodnutým s rodiči.

V Moravských Prusích dne 27. 2. 2021                                                                                                                                 Mgr. Jitka Piňosová

                                                                                                                                                                                                   ředitelka školy

Zobrazit celý článek

Karneval v MŠ

Ve čtvrtek 18.2.2021 se v naší školce konal karneval. Děti i paní učitelky se proměnily v pohádkové bytosti a mohlo začít karnevalové veselí :-). Po svačince se děti sešly ve třídě Motýlků a karneval začal tradičně promenádou. Poté následoval program pro děti. Děti si společně zatancovaly v rytmu dětských písniček, zazpívaly si a zasoutěžily a celé dopoledne si moc užily. 
Zobrazit celý článek

Provoz mateřské a základní školy

Vážení rodiče,

z nařízení vlády zahajuje provoz v pondělí 4. 1. 2021 mateřská škola v běžném režimu a základní škola v následující podobě:

od pondělí 4. 1. 2021 se vrací k prezenční výuce žáci 1., 2. a 3. ročníku, protože malotřídní školy mohou ve spojených ročnících otevřít celou třídu i s vyšším ročníkem. 4. ročník zůstává na distanční výuce až do odvolání.

Zobrazit celý článek